Jdi na obsah Jdi na menu
 


o nás

Stáj Tivani

 

Jsme malá rodinná stáj původně založená za účelem reprezentace na parkurových závodech. Bohužel z důvodu úrazu jsme přestali závodit dřív, než jsme začali. Klisnička Tina, která byla za účelem závodění pořízena, se tak stala rodinným mazlíkem.tina.jpg

 

 

 

 

 

 

Po ani ne půl roce jsme narazili na prodej mladého valáška ve zbídačeném stavu. Tina potřebovala kamaráda a nám nezbylo nic jiného než mu pomoci. Vašek se tak stal nedílnou součástí naší rodiny.

vasek.jpg

 

 

 

 

 

 

Když dorostl do výcvikových let, trvalo asi dvě hodiny ho obsednout.

 

 

 

 

 

Po několika krásných vycházkách přírodou se začali ozývat lidé s prosbou o svezení dětí. Časem se to stalo téměř pravidlem a bylo tak rozhodnuto rodinnou radou, že se pořídí nějaký menší koník. Díky správným kontaktům jsme se dostali ke koupi prvního minihorse Nicole van de Peelhalm.

 

 
  nuna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tím byl náš základní pilíř kompletní a vznikl název STÁJ TInaVAšekNIcole.

Nicole sice trošku přerostla standardní výšku minihorse, ale za to byla skvělý parťák i pro ty nejmenší děti. Ohromnou radostí pak bylo narození leopardího hřebečka Maximal Pointy Surprice of Tivani.

max.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Bylo rozhodnuto a my vyrazili na první výstavu….

Při slovech „championem se stává malý Maxík“ jsme byli dojatí. V necelých třech měsících získal hned několik krásných ocenění a stal se několika násobným supreme championem. To byl pohon kupředu.

 

Koupě dalšího broučka netrvala dlouho. Iris van Fonteinwei byla milou ozdobou našeho stádečka. Děti si jí zamilovali a i přes její malou výšku si s ní vyhrají.

irca.jpg

Další výstavu v Pardubicích a následně v Praze jsme absolvovali pouze s Nicole a Maxem, kde Nicole získala titul jumping championa a Max mnoho dalších grand a supreme champiomů a v neposlední řadě také skandovací pokřik „Maxíku seš borec“. J

Ve stejném osazení jsme se zúčastnili i velké ceny Cavalleta kde Nicolce přibyl titul liberty championa a Maxovi obstacle championa.

Co pořídit dalšího?

Nabídka nepříbuzného hřebečka s modrým okem z Holandska byla natolik Lákavá, že jsme během tří měsíců posílili stádo o narozeninový dárek pro tátu. Vzhledem k jeho lásce a zalíbení v motorkách nebyla jiná možnost než koupit hřebečka se jménem SVDD’S Harley Davidson.

haja.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Docházka dětí ke koním se ustálila a my jsme se rozhodli jejich snahu trošku popohnat a vyrazili jsme na mini Hubertovu jízdu. Akci jsme si všichni užili na maximum a zakončili tím celou sezónu 2015.

Můžou malí koně pomoci? ANO!

Účast na charitativní akci pořádanou nadačním fondem Matěje Proška vykouzlila úsměv na tváři jak dětem tak i dospělým. Určitě se zapojíme i v dalších letech.

Za snahu dětí docházet i v zimních měsících jsme se rozhodli pro pořízení většího poníka pro snaživé děti. Dari byl jasná volba – bělouše jsme doma ještě neměli. Desetiletý valášek do stáda skvěle zapadl a po několika letech strávených o samotě si užívá přítomnost ostatních čtyřnohých kamarádů.

dari.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Hurá!

Narození druhého Nicolčiného hříbátka na sebe nenechalo dlouho čekat a koncem dubna nás bylo zase o jednoho více. Beauty Pearl of Tivani dávala mamince od porodu pěkně zabrat. Malá klisnička s nádherným výrazem ve tváři pokračuje ve šlépějích svého o rok staršího polobratra Maxe a na výstavě na Konopišti a v Nebanichích získává své první ocenění, championa a grand championa.

perla.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Blíží se narozeniny a my nemáme žádný dárek?

BMS Westernboys Gravity a SHM Awestrucks Irish Coffee byli dalšími překvapeními k narozeninám. Co na tom, že už u nás měsíc bydleli. Radost byla obrovská. Konečně máme i americké miniaturní koně a naše působnost v soutěžích se může rozšířit.

kluci.jpg

 

 

 

 

 

 

Iriska se nám rozbila!

Po nalezení řehtající kobylky na výběhu nás mrazilo v zádech. Proč nás nejde přivítat? Proč jen stojí? Je jí něco? Termín porodu je přece až za měsíc!

Malou komplikací se stala klisnička Amazing Isabella of Tivani, která se narodila téměř o měsíc dříve. Je opravdu maličká, ale energie za tři. Hlavně že je přeci zdravá!

krest.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Národní šampionát 2016?

Ocenění za stáj s největším počtem startů? No co dodat, je nás už prostě moc. J Champion, Grand champion, Supereme champion…. Skoro jsme se na zpáteční cestě nevešli do auta.

Spokojenost za dobře odvedenou práci se dostavila ve velké míře. Koně i děti mají tolik energie a dobré nálady, že nás popohání dál.

Možnost opět pomoci dobré věci a zúčastnit se tak další charitativní akce s názvem „běh upřímných srdcí“ pro nás byla radostí. Děti s velkou snahou a hodinami strávenými na tréninku secvičily čtverylku, kterou na akci předvedly. Odměnou za tu dřinu bylo zchlazení v jezeře Milada. Bellinka si svou roztomilostí získala zakladatele nadačního fondu Matěje, který se po křtu, konaném na této akci stal oficiálně patronem naší malé slečny.

 

Další kapitolou bude účast na mezinárodní přehlídce v Lysé nad Labem, ale to už je zas jiný příběh….. J